forshare
16 آذر 1401 - 17:12

سانتونخا: از میزبانی خوب ایران رضایت داریم و یک میزبانی دیگر را به کشورتان می‌دهیم

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام گفت: از میزبانی خوب ایران رضایت داریم و یک میزبانی دیگر را به ایران خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ایران از 16 لغایت 20 آذرماه به صورت همزمان میزبان سه رویداد بین المللی از جمله مسابقات پرورش اندام قهرمانی جوانان جهان، جام جهانی پیشکسوتان و مسابقات فیتنس چلنج قهرمانی جهان است.

 

در ابتدای این نشست مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: جای خوشحالی است که رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به ایران برای این میزبانی و برگزاری این مسابقات اعتماد کرد. همه تلاش ما این بر آن است که این میزبانی به خوبی انجام شود. ما و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در کنار یکدیگر هستیم و پیشنهاد میزبانی رویدادهای مهم را هم داده‌ایم و به دنبال کرسی‌های بیشتر در فدراسیون جهانی پرورش اندام هستیم. من اطمینان دارم رقابت‌های بسیار خوبی را در ایران شاهد خواهیم بود و کشورمان می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای این رقابت‌ها باشد.

در ادامه این نشست رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام گفت: برای من افتخار بزرگی است که امروز در ایران و در کمیته ملی المپیک کشور شما باشم و تلاش می‌کنیم مسابقات قهرمانی جوانان جهان را به خوبی برگزار کنیم. همه مسابقات جذاب است، اما فیتنس چلنج یک فرصت جدید است.

وی افزود: فیتنس و پرورش اندام را یک ورزش نمی‌شناسیم؛ چراکه آنها می توانند در همه رشته‌ها هم نقش موثری را از خود نشان بدهند. با آنکه هنوز مسابقات آغاز نشده، اما از میزبانی خوب ایران رضایت داریم و یک میزبانی دیگر را به ایران خواهیم داد. در این باره اطلاع رسانی کامل می‌شود و از طریق انجمن خبرنگاران ورزشی جهان این موضوع به خوبی رسانه‌ای خواهد شد.

سانتونخا درباره برنامه‌های حمایتی فدراسیون جهانی از فدراسیون بدنسازی ایران گفت:  ما 203 عضو داریم که از ایران نفراتی عضو فدراسیون جهانی هستند، در واقع رئیس فدراسیون ایران و 2 نفر دیگر از این کشور به عنوان عضو حضور دارند.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های خوبی دارد و سعی می‌کنیم از آن به خوبی استفاده کنیم، درباره جلسه با مسئولان ورزش ایران تاکید کرد: من امروز یک جلسه با دبیرکل کمیته ملی المپیک داشتم و همچنین با وزیر ورزش ایران هم دیدار و گفت‌و‌گو می‌کنم.

وی درباره حمایت از فدراسیون ایران گفت: نگاه ویژه‌ای به ورزش دانشگاهی و فیتنس چلنج داریم. عقل سالم در بدن سالم است و این ورزش می‌تواند برای جوانان و آینده آنها هم نقش بسزایی داشته باشد. در سال جاری میلادی ما یک رکورد در برگزاری مسابقات داشتیم، آن هم با وجود مشکلات اقتصادی جهان و البته جنگ در برخی از کشورها. به همین دلیل ممکن است در رویدادهای مختلف شاهد کاهش یا افزایش تعداد شرکت کنندگان باشیم.

وی در پایان عنوان کرد: ما 8 هزار رویداد ورزشی را به انجام رساندیم و به دنبال آن هستیم که همچنان روند موفقیت خود را ادامه بدهیم.

همچنین مناف هاشمی در بخش پایانی گفت: تشکر از اینکه فدراسیون جهانی پرورش اندام میزبانی را داده و امیدواریم باز هم در این زمینه اعتماد شود. همچنین امیدوارم کرسی‌های بهتر در فدراسیون جهانی را داشته باشیم که ما همه جوره در این خصوص حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901035