forshare
17 آذر 1401 - 22:30

در سفر استاندار زنجان به ابهر چه گذشت؟

استاندار زنجان امروز در سفر یک روزه جهت بررسی پروژه‌ها به شهرستان ابهر رفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان به همراه تعدادی از معاونان خود و مدیران‌کل استانی امروز در شهرستان ابهر حضور یافت.

احمد ذوالقدر فرماندار شهرستان ابهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به سفر امروز استاندار زنجان اشاره کرد و گفت: بازدید از دو واحد صنعتی، بازدید از شهرک صنعتی نیمه‌تمام نورین پس از 25 سال، دیدار مردمی، جلسه در فرمانداری، بازدید از طرح آب و فاضلاب بخشی از برنامه یک روزه استاندار زنجان بود‌.

فرماندار شهرستان ابهر تشریح کرد: طرح‌های خوبی امروز با حضور استاندار و مدیران استانی تصویب شد. اختصاص بودجه برای برخی محورهای مواصلاتی، استخر ابهر، تخصیص چند میلیارد تومان برای ورزشگاه 3 هزار نفری اقداماتی بود که امروز انجام شد.

وی با بیان اینکه شاخص‌های بودجه‌ای ابهر هم جزو مواردی بود که امروز با حضور استاندار و رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی جزو مواردی بود که بحث شد، گفت: برخی از طرح‌ها هم از دولت قبل تیمه تمام مانده بود و حتی در برخی موارد هم افتتاح شده بود و ردیف بودجه‌ای آن‌‌ها بسته شده بود که خوشبختانه این مشکلات در حال حل شدن است.

وی همچنین به افتتاح پروژه ورزشگاه معلولان اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی هم در راستای حمایت از معلولان در شهرستان صورت گرفته است.

محسن افشارچی استاندار زنجان امروز در در دیدار با شماری از معتمدان و مردم شهرستان ابهر اظهار داشت: سعی شده است در سفر شهرستان‌ها مشکلات و پروژه‌های نیمه تمام شهرستان با هدف تکمیل آن بررسی شود‌.

وی با بیان اینکه با روی کارآمدن دولت سیزدهم اقدامات بسیار مهمی در کشور و همینطور استان زنجان آغاز شده است، گفت: اگرچه برخی‌ها چشم دیدن این موضوع را ندارند و مدام در حال چوپ لای چرخ گذاشتن هستند.

استاندار زنجان در ادامه گفت: عملیات اجرایی تکمیل شبکه فاضلاب شهر ابهر آغاز شده و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده و با تکمیل 67 کیلومتر از باقیمانده شبکه فاضلاب، همه شهر را تحت پوشش قرار خواهد داد. وعده پیمانکار این بوده که این پروژه دو ساله تکمیل شود.

افشارچی تصریح کرد: در زمان حاضر از محدوده 700 هکتاری شهرکت صنعتی افق ابهر، 350 هکتار آن دست نخورده مانده است و این ظرفیت در آن وجود دارد که طرح های گلخانه‌های و کشاورزی در بخشی از این شهرک مستقر شود.

وی در پایان با اشاره به افزایش اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری از محل مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: سال آینده سهم استان از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده 2 و نیم برابر خواهد شد و از این جهت لازم است از توان شوراهای شهر و شهرداری‌ها در توسعه و عمران شهری بیشتر بهره گرفته شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 902082